Axis uvádí na trh první síťovou HD kameru s vynikající kvalitou obrazu


Axis Communications, globální lídr v oblastí síťového videa1, uvedl na trh výjimečnou síťovou kameru se skutečným HD výkonem, který je v souladu s požadavky norem SMPTE na rozlišení, podání barev a snímkovou frekvenci.
Síťová kamera AXIS Q1755 připojená k monitoru s HD rozlišením je ideálním řešením pro zabezpečení oblastí, kde je vyžadován detailní obraz, například na letištích, u pasových kontrol a v kasinech.


„HD výkon síťové kamery AXIS Q1755 s jasným a čistým obrazem v plné snímkové frekvenci splňuje požadavky profesionálního trhu na detailnější obraz a zobrazení v pravých barvách (true color),“ uvedl Magnus Ekerot z Axis Communications. „Navíc jsou díky kompresi H.264 významně sníženy nároky na šířku pásma a úložiště, což umožňuje přenášet a ukládat obraz v HD rozlišení i při plné snímkové frekvenci.“

AXIS Q1755 podporuje HD rozlišení 1080i a 720, poměr obrazu 16:9 a přenos v plné snímkové frekvenci jak ve formátu H.264, tak v Motion JPEG. Kamera umožňuje denní a noční režim, progresivní výstup a nabízí vynikající kvalitu obrazu i rychle se pohybujících objektů za jakýchkoli světelných podmínek bez rozmazání obrazu pohybem. Optický 10násobný a digitální 12násobný zoom společně s automatickým zaostřováním poskytují požadovaný výřez obrazu a perfektní ostrost snímků.

Kamera má vestavěný slot pro paměťové karty SD/SDHC, a umožňuje tak ukládat celé dny záznamu bez nutnosti připojení externího úložiště. Podpora Power over Ethernet (IEEE 802.3af) zajišťuje napájení kamery přes datovou síť, eliminuje potřebu napájecích kabelů a snižuje náklady na instalaci.

AXIS Q1755 má zabudovanou videointeligenci, například pokročilou detekci pohybu, detekci zvuků a detekci manipulace s kamerou (její zakrytí nebo postříkání sprejem). Navíc je do přístroje integrována nová funkce Gatekeeper, která automaticky přiblíží část obrazu, v níž probíhá aktivita, a po přednastaveném časovém intervalu se opět uvede do výchozího stavu. Kamera podporuje na trhu nejpokročilejší sadu bezpečnostních funkcí a funkcí pro správu včetně šifrování HTTPS, autentizace IEEE 802.1X, IPv4/IPv6 a QoS.

Síťová kamera AXIS Q1755 je díky programu Axis Application Development Partner podporována nejširší základnou aplikací pro správu videa a rovněž aplikací AXIS Camera Station. Kamera bude přes distribuční kanály společnosti Axis dostupná v lednu 2009. Pro více informací nebo dohodnutí zápůjčky zařízení kontaktujte lokální mediální zastoupení.

Pro novináře
Axis Communications je globální lídr trhu v oblasti síťového videa s 33,5% podílem v oblasti síťových kamer. Hodnota celosvětového trhu síťových kamer je odhadována na více než 2,5 miliardy USD do roku 2012. Trh síťových kamer má podle nejnovější zprávy „The World Market for CCTV & Video Surveillance Equipment“ analytického domu IMS Research (www.imsresearch.com) vydané v listopadu 2008 mít v příštích pěti letech průměrný meziroční nárůst více než 35 procent.

O Axis Communications
Axis Communications je IT firma, která vyvíjí a dodává řešení z oblasti síťového (IP) videa pro profesionální instalace. Firma je globálním lídrem trhu v oblasti síťového videa a iniciovala právě probíhající trend přechodu od analogového k digitálnímu videodohledu. Výrobky a řešení Axisu zaměřené na bezpečnostní dohled a oblast vzdáleného monitorování jsou postaveny na inovativních a otevřených platformách.
Axis se sídlem ve Švédsku má celosvětovou působnost se zastoupením ve více než 20 zemích a spolupracujícími partnery ve více než 70 zemích světa. Společnost byla založena v roce 1984 a její akcie jsou obchodovány na OMX Nordic Exchange pod symbolem AXIS. Více informací o společnosti Axis naleznete na www.axis.com.

Více informací o AXIS Communications poskytne:
Magnus Ekerot
Country Manager pro Německo, Rakousko, Švýcarsko, Holandsko, střední a východní Evropu
Tel.: +49 811 555 080
E-mail: magnus.ekerot@axis.com

Kontakt pro media v ČR:
Petr Buigl, Sales and Marketing Director, MEDIA1 CZECH REPUBLIC s.r.o.
Tel: +420 777 788 278, E-mail: petr.buigl@media1.cz


Všechny novinky >
Naše služby zdarma
Aktuality

Axis uvádí na trh první síťovou HD kameru s vynikající kvalitou obrazu

Axis Communications uvedla na trh výjimečnou síťovou kameru se skutečným HD výkonem
více>>

HD kvalita a 18× zoom v nové PTZ kameře od Axisu

Axis Communications, globální lídr v oblasti síťového videa, uvedl svoji PTZ kameru s nejvyšší kvalitou obrazu, HD rozlišením a 18násobným zoomem pro dohledové aplikace uvnitř budov.
více>>

Podle nové zprávy IMS posiluje Axis svoji vedoucí pozici na trhu

Podle nejnovějšího průzkumu společnosti IMS Research je odhadovaný globální tržní podíl Axis Communications v oblasti síťových kamer 33,5 %. Axis tak ještě více posílil svojí vedoucí pozici na trhu.
více>>

Vivantis koupil e-shop Obleceni.cz, vstupuje tak na trh s další komoditou

Společnost Vivantis a.s., přední provozovatel internetových obchodů, vstupuje na trh s další komoditou - oblečením
více>>
zobrazit vše
Naše projekty
© 2006-2009 MEDIA1 CZECH REPUBLIC vyzkoušejte: Bezpečnostní zámky | Kamerové systémy | , vytvořilo: www.tretri.cz