ELK vyčlenil závod pro výrobu oken do nové firmy WindowStar


Planá nad Lužnicí 22. března 2010 – společnost ELK, největší výrobce montovaných domů v Evropě oznámila vyčlenění divize pro výrobu oken a dveří do samostatné společnosti s názvem WindowStar s.r.o. Nová firma je 100% dceřinnou společností firmy ELK Fertighaus Aktiengesellschaft a bude pokračovat ve více než dvacetileté tradici výroby plastových a dřevených oken a dveří pod vlastní značkou.

Firma ELK, největší výrobce montovaných domů v Evropě, vyčlenila svůj závod na výrobu oken a tím rozšířila nadnárodní koncern o další dceřinou firmu. ELK a.s. se sídlem v Plané nad Lužnicí byla založena přesně před 20 lety. V tomto závodě vyráběl ELK dosud nejen montované domy, ale také vysoce kvalitní plastová a dřevěná okna a vchodové dveře pro celý koncern ELK a pro český trh. Prudce stoupající odbyt montovaných domů ELK v České republice v posledních letech přiměl koncernového ředitele Ericha Weichselbauma k realizaci plánu, osamostatnit výrobu oken a vchodových dveří a navázat tak na úspěchy prodeje domů na českém trhu.

Jednatelem společnosti WindowStar s.r.o. je Michael Janetschek, který měl v uplynulých letech na starosti vedení technické divize oken a dveří ve firmě ELK a.s. „Sortiment výrobků firmy WindowStar splní všechna přání zákazníka. Výrobní program zahrnuje plastová okna a vchodové dveře, dřevěná okna a vchodové dveře a v neposlední řadě také okna dřevěná s hliníkovým opláštěním – a to vše ve všech třídách tepelné izolace až po certifikovaná okna nebo vchodové dveře, které jsou určeny do pasivních domů,“ uvedl Janetschek. Certifikovaná bezpečnostní okna a dveře ucelují sortiment, takže každé přání zákazníka v oblasti oken a dveří může být splněno na jednom místě, u jednoho dodavatele.

„Cíle firmy WindowStar jsou vytýčeny vysoko. Prvním krokem k dosažení cíle je vybudování sítě prodejců v České republice. Dvacetileté zkušenosti ve výrobě oken zúročené v konceptu prodeje a služeb, který bude zajímavý jak pro prodejce, tak i pro koncové zákazníky, mají zajistit rozvoj rakousko-českého podniku,“ dodal Janetschek.

www.windowstar.cz


Všechny novinky >
Naše služby zdarma
Aktuality

Axis uvádí na trh první síťovou HD kameru s vynikající kvalitou obrazu

Axis Communications uvedla na trh výjimečnou síťovou kameru se skutečným HD výkonem
více>>

HD kvalita a 18× zoom v nové PTZ kameře od Axisu

Axis Communications, globální lídr v oblasti síťového videa, uvedl svoji PTZ kameru s nejvyšší kvalitou obrazu, HD rozlišením a 18násobným zoomem pro dohledové aplikace uvnitř budov.
více>>

Podle nové zprávy IMS posiluje Axis svoji vedoucí pozici na trhu

Podle nejnovějšího průzkumu společnosti IMS Research je odhadovaný globální tržní podíl Axis Communications v oblasti síťových kamer 33,5 %. Axis tak ještě více posílil svojí vedoucí pozici na trhu.
více>>

Vivantis koupil e-shop Obleceni.cz, vstupuje tak na trh s další komoditou

Společnost Vivantis a.s., přední provozovatel internetových obchodů, vstupuje na trh s další komoditou - oblečením
více>>
zobrazit vše
Naše projekty
© 2006-2009 MEDIA1 CZECH REPUBLIC vyzkoušejte: Bezpečnostní zámky | Kamerové systémy | , vytvořilo: www.tretri.cz