HD kvalita a 18× zoom v nové PTZ kameře od

Axis Communications


Axis Communications, globální lídr v oblasti síťového videa, uvedl svoji PTZ kameru s nejvyšší kvalitou obrazu, HD rozlišením a 18násobným zoomem pro dohledové aplikace uvnitř budov. Díky kvalitě obrazu a ochraně proti prachu a stékající vodě dle IP51 je síťová dome kamera AXIS P5534 PTZ ideální pro instalaci na letištích, nádražích, skladech, obchodech a školách.

„Axis se zasazuje o to, aby video v HD kvalitě pronikalo i do oblasti dohledových systémů. Nejdříve se nám to podařilo u fixních kamer a nyní i u kamer typu PTZ,“ řekl Erik Frännlid, ředitel pro product management společnosti Axis Communications. „Nejenže má AXIS P5534 nejlepší kvalitu videa ve své třídě, ale je rovněž navržena pro snadnou a spolehlivou instalaci uvnitř budov. Je chráněna proti prachu a stékající vodě a podporuje High Power over Ethernet.“

AXIS P5534 nabízí HD rozlišení 720p v souladu se standardem SMPTE 296M (1280 × 720 px), plnou snímkovou frekvenci, vysokou barevnou věrnost a formát obrazu 16:9. Kamera může vysílat současně několik individuálně konfigurovatelných streamů H.264 a Motion JPEG. Systém H.264 významně optimalizuje nároky na šířku pásma sítě a úložiště, a to bez kompromisů v kvalitě obrazu. Motion JPEG je podporován z důvodu větší flexibility. AXIS P5534 má rovněž integrovánu podporu denního a nočního režimu, která zajišťuje vysokou kvalitu obrazu i při nízkém osvětlení.

PTZ kamera je vybavena 18× optickým a 12× digitálním zoomem s automatickým zaostřováním. Rozsah horizontálního pohybu je plných 360° díky unikátní funkci Auto-flip, která umožňuje kameře simulovat kontinuální horizontální pohyb i přes mechanickou zábranu, proto může operátor souvisle sledovat pohybující se objekt.

AXIS P5534 může být napájena přes High Power over Ethernet, což usnadňuje instalaci díky použití jediného kabelu pro napájení, přenos videa i ovládání pohybu kamery. Standardním příslušenstvím dodávaným s kamerou je napájecí adaptér High PoE.

Kamera AXIS P5534 má integrovánu funkci Advanced Gatekeeper. Ta zajišťuje, že se kamera může automaticky natočit, naklopit nebo zoomovat na tu část scény, kde se něco děje, a vrátit se do přehledového režimu po nastavené prodlevě. Mezi další podporované funkce patří obousměrný přenos zvuku, detekce zvuku, kamera má navíc čtyři konfigurovatelné vstupy/výstupy pro připojení externích zařízení, jako jsou senzory a relé. Vestavený slot SD/SDHC pro paměťové karty umožňuje lokální ukládání záznamu.

AXIS P5534 nabízí nejpokročilejší sadu bezpečnostních funkcí a síťových funkcí pro správu sítě. Kamera je podporována softwarem pro správu videa AXIS Camera Station a rovněž řadou dalších aplikací díky programu Application Development Partner společnosti Axis. Kamera bude k dispozici v průběhu listopadu 2009. Fotografie a další informace naleznete na adrese www.axis.com/corporate/press/press_material.htm?key=p5534.


Pro novináře
1 Axis Communications je globální lídr trhu síťového videa s 31,2% podílem v oblasti síťových kamer. Hodnota celosvětového trhu síťových kamer se odhaduje na více než 2,5 miliardy USD do roku 2013. Podle nejnovější zprávy „The World Market for CCTV and Video Surveillance Equipment 2009 Edition“ analytického domu IMS Research (www.imsresearch.com), jež vyšla v srpnu 2009, má mít trh síťových kamer v příštích pěti letech průměrný meziroční nárůst více než 28 procent.

O Axis Communications
Axis Communications je IT firma, která poskytuje řešení v oblasti síťového videa pro profesionální instalace. Firma je globálním lídrem trhu v oblasti síťového videa a iniciovala právě probíhající trend přechodu od analogového k digitálnímu videodohledu. Výrobky a řešení Axisu zaměřené na bezpečnostní dohled a oblast vzdáleného monitorování jsou postaveny na inovativních a otevřených platformách.

Axis Communications se sídlem ve Švédsku má celosvětovou působnost se zastoupením ve více než 20 zemích a spolupracujícími partnery ve více než 70 zemích světa. Společnost byla založena v roce 1984 a její akcie jsou obchodovány na NASDAQ OMX Stockholm pod symbolem AXIS. Více informací o společnosti naleznete na www.axis.com.

Kontakt pro média v ČR:
Petr Buigl, Managing Director, MEDIA1 CZECH REPUBLIC s.r.o.
Tel.: +420 777 788 278, e-mail: petr.buigl@media1.cz


Všechny novinky >
Naše služby zdarma
Aktuality

Axis uvádí na trh první síťovou HD kameru s vynikající kvalitou obrazu

Axis Communications uvedla na trh výjimečnou síťovou kameru se skutečným HD výkonem
více>>

HD kvalita a 18× zoom v nové PTZ kameře od Axisu

Axis Communications, globální lídr v oblasti síťového videa, uvedl svoji PTZ kameru s nejvyšší kvalitou obrazu, HD rozlišením a 18násobným zoomem pro dohledové aplikace uvnitř budov.
více>>

Podle nové zprávy IMS posiluje Axis svoji vedoucí pozici na trhu

Podle nejnovějšího průzkumu společnosti IMS Research je odhadovaný globální tržní podíl Axis Communications v oblasti síťových kamer 33,5 %. Axis tak ještě více posílil svojí vedoucí pozici na trhu.
více>>

Vivantis koupil e-shop Obleceni.cz, vstupuje tak na trh s další komoditou

Společnost Vivantis a.s., přední provozovatel internetových obchodů, vstupuje na trh s další komoditou - oblečením
více>>
zobrazit vše
Naše projekty
© 2006-2009 MEDIA1 CZECH REPUBLIC vyzkoušejte: Bezpečnostní zámky | Kamerové systémy | , vytvořilo: www.tretri.cz